Prvním tipem je větrejte. Ať je zima nebo léto, každý den ráno a večer alespoň na 10 minut. Otevřete všechna okna, ať uděláte průvan. Tímto způsobem rychle proběhne čerstvý vzduch celým domem či bytem.
Kupte si Savo. Není to zrovna nejvíce ekologická metoda a nevoní nejlépe, nicméně když plíseň není ještě úplně hodně rozlezlá, tak Savo určitě pomůže. Stříkejte ho nejlépe když víte, že jste na odchodu, abyste nemuseli ten zápach vdechovat, protože to není nic zdravého. Pokud ale nebudete mít nikam cestu, tak se pokuste alespoň hodně vyvětrat, abyste vdechovali co nejmenší koncentraci přípravku.
Odtáhněte nábytek. Podívejte se, jestli nemáte nábytek příliš přilnutý ke stěnám. Jestli ano, tak se ho pokuste různě přeorganizovat. Když necháte věci blízko omítce, je pravděpodobné, že tam dříve nebo později bude plíseň. A pozor na takové kouty, tam to bývá nejhorší. Plíseň na takové skříni je opravdu nebezpečná, protože se postupně dostane dovnitř do skříně a na oblečení. A věřte, že pokud si takový kousek poté oblečete, tak Vám může způsobit nepříjemné kožní problémy, se kterými můžete skončit u lékaře.
Pokud žádný z předchozích způsobů nefunguje, zkuste vymalovat. Je to náročný způsob, jak se zbavit plísně, ale opravdu účinný. Všechen nábytek odsuňte, oškrábejte omítku, co to půjde a na řadě je opět Savo. Choďte 2x denně, ráno a večer a stříkejte na oškrábanou omítku. Díky tomu se nasákne do omítky. Musíte být trpěliví, protože je potřeba to takhle dělat týden a nejlépe v létě, kdy je možnost pořád větrat. Poté si pořiďte bílou barvu, která je speciálně proti plísním. Když máte podkladovou barvu, tak je rozumné si pořídit i vrchní barvu, která umí také bojovat s plísní.
Když nepomůže vůbec nic, tak už zbývá jen rekonstruovat celý dům/byt, protože žijete pravděpodobně ve staré stavbě, která do sebe nasakuje všechnu vodu. Je to nejnáročnější a nejdražší způsob, ale myslete na to, že plíseň je věc, která může způsobit zdravotní problémy a je dobré s tím něco dělat.