Betonové ploty se začaly stavět již před několika lety a zájem o tuto technologii se rozšířil natolik, že se jí zabývá řada prosperujících firem. Nelze se tomu divit, jde o výhodný způsob, jak rychle, relativně levně a bezpečně a dokonce vkusně oplotit pozemek. Připomeňme si tu zásadní přednosti výstavby betonových plotů:
Dlouhá životnost a minimální údržba – betonové dílce se zhotovují jako odlitky s armovanými ocelovými komponenty, tím pádem jde o velmi kompaktní celek, sestavovaný ve formě, připomínající stavebnici. Výrobci garantují životnost na desítky let, odhadem cca 40 – 50 let, aniž by bylo nutno provádět nějaké náročné údržbové práce, jako např. nátěry, broušení, výměny dílů atp.
Jednodušší přípravné práce – když se chystáte zhotovit nějaké oplocení, zpravidla je nutné provést výkop, a to je také nejnáročnější pasáží celé výstavby. U zděných konstrukcí a staveb jde o souvislou rýhu po celé délce, kterou zpravidla hloubí malé rypadlo, případně zdlouhavě ruční výkopové práce. U betonových plotů se hloubí jen otvory pro sloupky, je to časově mnohem méně náročné a tím pádem i méně nákladné.
Kombinace se dřevem – v poslední době roste zájem o sladění betonu a dřeva, a to tak, že se na zemský povrch usadí pouze nízký sokl z jedné či ze dvou řad desek, a na něj se pokládají do drážek ve sloupcích dřevěné latě. Existuje mnoho způsobů, jak latě rozmístit, na Internetu vám vyhledávače naleznou i fotografie, takže se pak můžete lépe rozhodnout, jaká koncepce vám vyhovuje zejména po estetické stránce.
Beton a živý plot – výhodou betonového oplocení jsou jeho rozměry – desky jsou totiž velmi tenké, jen několik centimetrů, a tak není problém předsadit před ně např. živý plot, okrasné stromky či květiny. Tím lze využít více výhod tohoto řešení – beton chrání vaše soukromí zvenčí a uvnitř jste obklopeni zelení přesně podle vašich představ.